CardFinans Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma

Bilindiği üzere yeni gelen kanun gereği artık kredi kartları internet alışverişlerine 17 ağustos tarihinde kapatılacaktı ve bunun için bankaların onay mesajlarına geri dönmeniz gerekiyordu, aksi takdirde kredi kartınızla internet üzerinden alışveriş yapamıyorsunuz. Bu tarih ne kadar uzatılsa da sonunda kredi kartlarımız internet alışverişlerine kapalı bir konuma geldi.

Çoğu kredi kartı kullanıcısı internet üzerinden alışveriş yapmasa da kart bilgilerini kötü niyetli kişilerin ellerine geçtiğinde mail order işlemiyle şifresiz bir şekilde kredi kartından harcama yapabiliyor bu da kredi kartına sahibine ciddi maddi kayıplara yol açıyordu. Özellikle 65 yaş üzeri kesimin pek internet üzerinden alışveriş yapmaması ve bu konu da bir çok dilekçe ve mağdurlukların dile getirilmesiyle gündeme getirilen ilgili kanun sayesinde suç oranlarının ve mağdurların sayısının en aza indirilmesi bekleniyor.Peki ya kredi kartından internet üzerinden alışveriş yapmak isteyenler neler yapacak ? diyenleri duyar gibiyim. Haberimizin başlığından da belirttiğimiz üzere Finansbank kredi kartı olan CardFinans ve türevlerinde internet alışverişlerine açmak için 3 farklı yöntem mevcut.

 Sms ile CardFinans Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma 
Bu yöntem için öncelikle bankanın size daha önce göndermiş olduğunu sms’i bularak mesaja karşılık onay yazmanız yeterlidir olacaktır. Ancak ilgili mesajı daha önce sildiyseniz yada bulamıyorsanız. Cep Telefonunuzun sms bölümüne gelip INTERNET yazıp kartınızın son 4 hanesini yazdıktan sonra 2273’e sms göndermeniz yeterlidir.

Qnb Finansbank Cep şubesiyle CardFinans Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma
appstore yada playstore’dan qnb finansbank cep şubesi uygulamasını indirin ve giriş yapın ardından kredi kartı menüsünden internet alışverişlerine kredi kartınızı açabilirsiniz.

Müşteri hizmetlerini arayarak CardFinans Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma
bireysel kredi kartları için 0850 222 0 900 müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Eğer cardfinans ticari kredi kartını kullanıyorsanız 0850 222 1 900 kobi bulut müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Finansbank Atmsini kullanarak CardFinans Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma
Herhangi bir finansbank atmsine gidip kartınızın şifresiyle giriş yaptıktan sonra zaten ekranda uyarı olarak size kredi kartınızı internet alışverişine açmak ister misiniz ? tarzı bir yazı çıkacaktır. Şayet çıkmaz ise kredi kartı menüsüne girerek ilgili menüden kredi kartınızı internet alışverişlerine açabilirsiniz.

You May Also Like

About the Author: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toplist