WordPress PhpMyAdmin Şifre Değiştirme

WordPress altyapılı bir internet sitesi kurduğumuzda genelde wp config bilgilerini girerken info@siteadi.com tarzı abudik bazen gubidik mail adresini yazarız. Biz ki webmaster diye adlandırılan şahıslar genelde tarayıcılara şifreleri kayıt eder ve format sonrası bütün şifreler yok olur gider. Üstelik bunlar yetmez gibi çoğu zaman her siteye farklı parola girdiğimiz için şifreleri unuturuz ve wordpress admin login sayfasından bu şifreyi de bir türlü sıfırlayamayız 🙂 malum siteyi ilk kurarken kullanmadığımız bir mail adresimizi girdik 🙂 Ben WordPress kurarken kullanmış olduğum bir mail adresi girdiğim halde şifre yenilemesi bir türlü gelmiyor diyorsanız; sitenizin bulunmuş olduğu sunucu da mail() fonksiyonu kapalı olabilir, bunun için hosting sağlayıcınızla görüşebilirsiniz ve muhtemelen olumsuz bir cevap alacaksınız çünkü; son zamanlar da mail() fonksiyonuyla bir çok saldırı gerçekleşiyor ve sunucular yavaşlıyor.

Unutulan ve bir türlü şifremi unuttum yaptığınız halde değiştirilemeyen wordpress admin şifrelerini değiştirmenin bir başka yolu daha var; PhpMyAdmin aracığıyla şifreleri değiştirebiliriz.

WordPress Admin Şifresi Değiştirme ve 12345 Yapma 🙂
WordPress PhpMyAdmin Şifre Değiştirme , öncelikle phpmyadmin’e giriyoruz ardında wp_users tablosuna girin.

Yukarıda kırmızıyla işaretlediğimiz  “user_pass” kısmına aşağıda vermiş olduğumuz 12345 md5’iyle değiştirin. işlemin ardında şifreniz otomatik olarak 12345 olacaktır. Unutmadan yeni şifrenizi wordpress admin panelinden değiştirin.

827ccb0eea8a706c4c34a16891f84e7b 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir